Ve Galerii Spektrum v Sezimově Ústí vystavují obrazy všestranného tvůrce

30.10.2021 | Táborsko

Rozhovor pro Rádio Blatná

27.11.2020

Rozhovor pro server Musicgate

5.5.2020 | Musicgate | Jiří Trnka

 

Otec a dcera. Josef a Šárka Kašparovi vystavují v milevské Galerii M

MILEVSKO – Ve středeční podvečer byla milevská Galerie M zas jednou nabitá. Dali si tu sraz nejen příznivci výtvarného umění, ale i přátelé milevského pedagoga, výtvarníka, muzikanta, zakladatele hudebního festivalu Přeštěnice, nyní ředitele Centra kultury v Písku Josefa Kašpara. Ten už své obrazy vystavoval v Milevsku vícekrát, nikdy ale ještě společně se svou dcerou, kameramankou a cestovatelkou Šárkou Kašparovou, která přispěla na výstavu fotografiemi ze svých cest po světě.

Netlačit na pilu – Šéf písecké kultury Josef Kašpar

Časopis Barbar | JAN ŠTIFTER, FOTO MILAN HAVLÍK,  17. ŘÍJEN 2017 – 08:21
„Povím vám příběh – v Přeštěnici, na té louce, kde se koná festival, bývalo fotbalové hřiště a tam se hrával okresní přebor. Jako kluk jsem tam jednou chytal v dešti a prohráli jsme 2:3. Na stejném místě pak vyrostla za několik let stage, na které v roce 2009 přijela zahrát finská kapela The Rasmus. A představte si, že na jejich webu se objevil tento seznam koncertních míst: Moskva, Buenos Aires a Prestenice – obyčejná jihočeská vesnice,“ říká Josef Kašpar, který kdysi festival vymyslel a dnes působí jako ředitel Centra kultury v Písku. Má vizi a velké ambice: Písek by se měl stát kulturním centrem širokého regionu.

Josef Kašpar v milevské galerii odhalil Dopisy z Paříže

Jihočeské týdeníky, 1.3.2017
MILEVSKO – Dnešní vernisáž výstavy obrazů milevského výtvarníka a hudebníka a zároveň píseckého ředitele Centra kultury Josefa Kašpara si nenechalo v Galerii M ujít hodně lidí.

Zakladatel Open Air Music Festu Přeštěnice Josef Kašpar: Přijďte a nebudete litovat! 

Kulturne.com | 23.6.2016

Josef Kašpar je známým muzikantem, umělcem a v neposlední řadě také zakladatelem a pořadatelem Open Air Music Festu Přeštěnice. Ačkoliv jsou přípravy OAMFP již dávno v plném proudu, našel si Josef Kašpar trochu času na to, aby odpověděl na několik ottázek, týkajících se nejen letošního ročníku festivalu v Přeštěnicích.

Josef Kašpar interview: Přeštěnický festival má opravdový příběh

Vydáno 09.06.2016 | autor: Josef Martínek
Písek momentálně žije bohatým hudebním životem. Jen v posledních měsících mohli fanoušci vidět koncerty hvězd tuzemské scény, jako jsou Monkey BusinessAneta LangerováOlympic a mnoho dalších.

Ředitelem Centra kultury Písek bude Josef Kašpar

PÍSEK – Nově zřízená příspěvková organizace města Centrum kultury Písek už zná jméno nového ředitele. Výběrové řízení vyhrál muzikant Josef Kašpar, učitel z učiliště v Milevsku a bývalý radní. Josef Kašpar je také organizátorem úspěšného hudebního festivalu v Přeštěnici.

Společně vystupují ve dvou kapelách.
Syn hraje na bicí, otec na kytaru

Písecký deník, 17.1. 2014

Milevsko /JABLKO NEPADÁ DALEKO OD STROMU/ – Na pódiích stojí společně. Otec Josef a syn Filip Kašparovi z Milevska vystupují ve dvou kapelách – Elizabeth a Escape 2 the Jungle.

Musicfest Přeštěnice slaví 15. narozeniny. Nadělí si divadlo, maškary i adrenalin zdarma

Kulturne.com | 23.06.2015

Přinášíme rozhovor s muzikantem, umělcem a zakladatelem přeštěnického Open Air Music Festu Josefem Kašparem. Festival letos slaví od 26. do 27. června již 15. výročí.